Korupcia sa netýka len vrcholovej úrovne politiky, práve naopak. Veľa miest má svojho vlastného Bašternáka a “skutok sa nestal” už nejednému zastupiteľstvu, ktoré nekonalo v záujme občanov. Spustili sme preto nový projekt komunity, ktorú tvoria mladí aktivisti bojujúci proti korupcii na lokálnej úrovni. Veríme totiž, že sila miestnych iniciatív, ktoré majú veľkú šancu uspieť, postupne presvedčí všetkých slušných ľudí, že malými krokmi možno dosiahnuť veľké veci.


Ako to chceme dosiahnuť?

Komunita predstavuje priestor pre mladých ľudí z celého Slovenska, ktorí šíria povedomie o dopadoch korupcie na naše životy a o možnostiach boja proti nej, alebo rovno vykonávajú verejnú kontrolu. Za účelom čo najväčšieho dopadu máme pre našich dobrovoľníkov pripravené overené nástroje, odborné tréningy, mentoring a grantový program. Jedna úspešná akcia bude striedať druhú, až postupne zapálime kritickú väčšinu, ktorá začne dozerať politikom na prsty a obmedzí korupciu v čo najväčšej možnej miere.


Ako to prebieha?

Každý záujemca o členstvo v komunite vyplní formulár na základe ktorého je kontaktovaný komunitnou koordinátorkou a prizvaný k spoločnému rozhovoru cez skype. Uchádzači, ktorí prejavia dostatočnú motiváciu, sú pozvaní na úvodný tréning, ktorý sa koná 3 krát do roka a je plne hradený. Vďaka nemu získajú dobrovoľníci potrebné informácie aj schopnosti na protikorupčný boj. Či už následne budú chcieť pracovať na vlastnom projekte vo svojom meste, alebo sa pridajú k existujúcim aktivitám komunity, je už na nich.

Viac na www.komunita.zastavmekorupciu.sk