Istoty zabalené v alobale

Na konci roku 2015 malo veľký ohlas zverejnenie videa, ktoré s Ivetou Jánošovou, vtedajšou manželkou poslanca Národnej rady SR a predsedu okresnej organizácie Smeru-SD, nakrútil jej práv...

Kauzy Mečiarových vlád

Prvá vláda Vladimíra Mečiara vznikla po prvých slobodných voľbách v júni 1990. Na post premiéra Slovenskej republiky vtedy Vladimíra Mečiara nominovala najúspešnejšia strana, ktorou b...

O projekte Korupčné kauzy

Kto v skutočnosti profituje z obchodov so schránkovými firmami? Ako je prepletený slovenský biznis s politikou? Kam až siahajú chápadlá slovenských oligarchov? A kto stál pri ich zrode?

Ak chcete poznať odpoveď na tieto otázky, ste na správnom mieste. Cieľom tohto portálu je zmapovať najvýznamnejšie korupčné škandály od vzniku samostatného Slovenska, dať ich do súvislostí a poskytnúť tak syntézu diania, ktoré nemilostne formuje tvár našej krajiny. Všetky použité informácie pochádzajú z verejne dostupných zdrojov.

Garant projektu Korupčné kauzy

Marián Leško portrét
Politický komentátor

Marián Leško


Vyštudoval filozofiu a históriu. Niekoľko rokov bol vysokoškolským učiteľom, potom sa stal novinárom. Od roku 1993 pôsobil v denníku Pravda, kde krátky čas zastával aj funkciu šéfredaktora. Až do ukončenia vysielania na Slovensku pracoval tiež v Rádiu Slobodná Európa, v ktorom mával pravidelné komentáre.

Komentátorom SME bol od apríla 1996 až do septembra 2011, kedy sa stal politickým komentátorom týždenníka Trend. V roku 1999 získal Krištáľové krídlo v kategórorii publicistika a literatúra. Dvakrát získal Novinársku cenu v kategórii komentáre a tiež Cenu Asociácie vydavateľov tlače.