Zastavme Korupciu
Zastavme Korupciu
10. 09. 2021

Cez čiaru: Kto je Vladimír Pčolinský, kvôli ktorému môže Žilinka prísť o protikorupčnú povesť

V predvečer dňa Ústavy Slovenskom zatriasla nečakaná správa. Generálna prokuratúra zrušila exriaditeľovi Slovenskej informačnej služby, Vladimírovi Pčolinskému, obvinenia v korupčných prípadoch. Námestník generálneho prokurátora Jozef Kandera na to využil kontroverzný paragraf číslo 363, vďaka ktorému má generálna prokuratúra moc zrušiť akékoľvek obvinenie.
Ešte minulý týždeň pritom Najvyšší súd videl relevantné dôvody na väzobné stíhanie Vladimíra Pčolinského. Opakovane boli o dôvodnosti podozrení z korupcie presvedčení policajní vyšetrovatelia, Špecializovaná prokuratúra, Špecializovaný trestný súd či Najvyšší súd. Napriek tomu stačil zásah jediného muža a človek, na ktorom výrazne záležalo predovšetkým koaličnému hnutiu Sme rodina Borisa Kollára je razom na slobode.

Kto je Vladimír Pčolinský, ako rástla jeho hviezda a pomohli mu na slobodu jeho vplyvní kamaráti? Dozviete sa v novom diele investigatívnej relácie Cez čiaru.


10. 09. 2021
Zastavme Korupciu

Zastavme Korupciu

Cieľom Nadácie je čo najviac obmedziť korupciu a jej ničivé dopady na kvalitu života a podnikania na Slovensku. Snaží sa o to zvyšovaním povedomia o korupcii, jej dopadoch a možných riešeniach, ako aj aktivizáciou širokej verejnosti v otázkach verejného záujmu. Zároveň sa venuje pomoci whistleblowerom, podpore investigatívneho žurnalizmu a presadzovaniu systémových opatrení, ktoré sú nevyhnutnou podmienkou efektívneho boja proti korupcii.