Aktuality. Blogujeme proti korupcii na Slovensku

12. 03. 2019

ÚVO: Pri obchode s firmou blízkou Výbohovi a Hoľkovi porušilo ministerstvo zákon

Keď mala Nadácia Zastavme korupciu na jeseň tlačovku s bývalým zamestnancom ministerstva obrany Marošom Klinčákom, ktorý poukázal na predražený kšeft, oficiálni predstavitelia rezortu ho obvinili, že mu ide o pomstu. Vládna väčšina v parlamentnom výbore sa rozhodla, že si jeho informácie ani len nevypočuje. Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) pritom nedávno potvrdil, že nákup za vyše milión eur bol v rozpore so zákonom. Presne ako to tvrdil Klinčák.
28. 02. 2019

Iba ďalší zbytočný úrad? Čo prináša nový zákon oznamovateľom korupcie

Od 1. marca bude účinný nový zákon na ochranu oznamovateľov. Prinesie najmä jedného pána téme oznamovanie, a to Úrad na ochranu oznamovateľov. Novinkou je aj opravný prostriedok voči neposkytnutiu ochrany, zlepšili sa podmienky na poskytnutie odmeny za oznámenie a predĺžila sa ochrana chráneného oznamovateľa o tri roky.
22. 02. 2019

Päť zázračných rokov sprostredkovateľa vraždy Martiny Kušnírovej a Jána Kuciaka

Nadácia Zastavme korupciu a denník Postoj si všimli miliónové obraty vo firmách Zoltána Andruskóa. Pred vraždou ich všetky upratal. Zoltán Andruskó z Komárna je jedným zo štvorice ľudí zatknutých v októbri minulého roka. V prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej mu bola prisúdená úloha sprostredkovateľa.