K boju proti korupcii sa môže pridať každý

Boj proti korupcii je beh na dlhé trate. A tie sa najlepšie behajú v štafete. Prispieť dokáže svojou trochou každý. Protikorupčným bojovníkom sa môžete stať vďaka finančnej podpore, kúpou protikorupčného trička či mikiny, venovaním 2% z daní alebo pridaním sa do našej komunity mladých aktivistov.

Staňte sa našim darcom

Nadácia Zastavme korupciu funguje vďaka darom od veľkých aj menších darcov. Keďže kontrolujeme štát, nepríjmame od neho žiadne financie, aby sme predišli potenciálnemu konfliktu záujmov. O to cennejšia je pre nás podpora od bežných ľudí. Protikorupčným darcom sa môžete stať aj vďaka jednorazovému alebo pravidelnému daru.

Podporte nás

Darujte nám
2% z vašich daní

Každý rok platíme dane, ktoré by sa nám mali vracať v podobe fungujúceho zdravotníctva, školstva či infraštruktúry. Korupcia, proti ktorej bojujeme, je jednou z hlavných príčin, prečo sa veľká časť týchto peňazí nepoužíva pre verejné, ale osobné záujmy. Vďaka vašim 2% budeme môcť lepšie sledovať, ako štát nakladá s 98% daní nás všetkých.

Postup je jednoduchý a závisí od toho, či pracujete ako zamestnanec, ste SZČO a daňové priznanie si podávate sám, alebo ho podávate ako právnická osoba.

Zamestnanec

Postup je jednoduchý a závisí od toho, či pracujete ako zamestnanec, ste SZČO a daňové priznanie si podávate sám, alebo ho podávate ako právnická osoba.

Postup poukázania 2%:

  1. Ak Vám spracováva Ročné zúčtovanie zamestnávateľ a včas ste ho požiadali o vystavenie tlačiva “Potvrdenie o zaplatení dane”, najneskôr 14. 04. 2023 by vám ho mal odovzdať spolu s Ročným zúčtovaním.
  2. Doplňte svoje údaje do tohoto tlačiva “Vyhlásenie o poukázaní 2%.” Ak nám chcete oznámiť, že práve vy ste svojimi 2% pomohli boju s korupciou, zaškrtnite v tlačive súhlas so zaslaním Vašich údajov (my sa dozvieme Vaše meno a adresu, nie poukázanú sumu).
  3. Najneskôr do 01.05. 2023 doručte obe vyplnené a podpísané tlačivá príslušnému daňovému úradu. Pokiaľ budete tlačivá posielať poštou, rozhodujúci je dátum z pečiatky na obálke.

Poznámka: Podiel zo svojej dane (až 3%) nám môžete odovzdať aj vtedy, pokiaľ ste v roku 2022 odpracovali minimálne 40 hodín ako dobrovoľník. Nevadí, ak ste týchto 40 hodín neodpracovali pre jednu organizáciu, môžete si ich “vyskladať” z práce pre viacero organizácií. Detailný postup, ako na to, si môžete pozrieť TU.

Fyzická osoba, ktorá si sama podáva daňové priznanie

Lorem ipsum dolor sit amet.

Právnicka osoba

Lorem ipsum dolor sit amet.

Pridajte sa k našim
dobrovoľníkom

Komunita Zastavme korupciu združuje mladých aktivistov, ktorí bojujú proti korupcii na lokálnej úrovni drobnom investigatívou, neformálnym vzdelávaním a osvetovými aktivitami. Pridať sa k nim môžeš každý rok v septembri, kedy robí nábor.

Stať sa dobrovoľníkom

Podporte nás kúpou nášho merchu

Aj vďaka vám môže byť v tejto krajine viac peňazí v rozpočte a menej vo vreckách zlodejov. V Nadácii Zastavme korupciu robíme všetko pre to, aby sa na Slovensku nosila slušnosť. Podporte nás kúpou protikorupčnej mikiny alebo trička.

Do obchodu