Zastavme Korupciu
Zastavme Korupciu
08. 07. 2021

Cez čiaru: Milióny eur od suseda. Čo spája Kaliňáka s potravinami Yeme?

Hneď po tom, čo v roku 2016 bratislavská sieť potravín Yeme otvorila svoj prvý obchod v susedstve štátneho klientskeho centra ministerstva vnútra, sa objavili špekulácie, že skrytým investorom v Yeme je exminister vnútra Robert Kaliňák. Práve za jeho éry totiž ministerstvo získalo budovu pre klientske centrum, podľa Úradu pre verejné obstarávanie netransparentne.

Zistili, že Yeme sa naozaj podarilo rozbehnúť vďaka podozrivo výhodnej pôžičke od tajomného investora. Kto ním je? Aké väzby na tohto investora má exminister vnútra? Môže byť lacná pôžička zásterkou na skrytie vlastníctva? Použili sa peniaze od štátu na rekonštrukciu priestorov pre Yeme? A čo na reči o skrytom vlastníctve hovorí samotný Kaliňák?


08. 07. 2021
Zastavme Korupciu

Zastavme Korupciu

Cieľom Nadácie je čo najviac obmedziť korupciu a jej ničivé dopady na kvalitu života a podnikania na Slovensku. Snaží sa o to zvyšovaním povedomia o korupcii, jej dopadoch a možných riešeniach, ako aj aktivizáciou širokej verejnosti v otázkach verejného záujmu. Zároveň sa venuje pomoci whistleblowerom, podpore investigatívneho žurnalizmu a presadzovaniu systémových opatrení, ktoré sú nevyhnutnou podmienkou efektívneho boja proti korupcii.