Zastavme Korupciu
Zastavme Korupciu
23. 08. 2022

Prihlás sa na druhý ročník Protikorupčnej akadémie!

Naša Komunita ponúka mladým vo veku 17 – 28 rokov bezplatné protikorupčné vzdelanie. Prihlasovanie na 3-mesačný program, ktorý Ťa naučí, ako zatočiť s korupciou vo svojom meste či obci, je otvorené do 12. septembra.

Bojovať proti korupcii je dôležité na všetkých úrovniach. Popri Nadácii preto dlhodobo pôsobí Komunita Zastavme korupciu, ktorá združuje aktívnych mladých z celého Slovenska. Mladí aktivisti chodia na verejné zastupiteľstvá, sledujú verejné obstarávanie a šíria protikorupčnú osvetu. Antikorupčný know-how má teraz šancu získať 25 vybraných uchádzačov na Protikorupčnej akadémii už za 3 mesiace.

Vybraní uchádzači sa môžu tešiť na intenzívny tréning a workshopy s odborníkmi v oblastiach ako verejná kontrola, investigatíva, kritické myslenie, či komunikácia. Následne budú mať možnosť zrealizovať vlastné projekty pod odborným dohľadom.

Počas celých troch mesiacov budú na Akadémii participovať odborní garanti, ktorí sú zároveň partnermi programu: spravodajský portál Aktuality, Investigatívne centrum Jána Kuciaka, Ťažký týždeň s Jakubom Gulíkom, Akadémia kritického myslenia, Úrad na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti a Kreatívne myslenie. Záštitu nad druhým ročníkom prevzalo Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.

Úspešný pilotný ročník

Pilotný ročník programu absolvovalo 20 mladých ľudí, ktorí vytvorili jedinečné, spoločensky prospešné projekty. Niektorí absolventi realizovali workshopy na stredných školách, zamerané na podporu férového správania. Študent Daniel zas natočil investigatívnu reportáž o podozrivej rekonštrukcii štadióna v Prešove. Reportáž bola odvysielaná v podobe relácie Cez čiaru na denníku sme.sk.

Takto vyzeral prvý ročník:

 

Toto podujatie vzniklo vďaka podpore Nadácie mesta Bratislavy.

 


Zastavme Korupciu

Zastavme Korupciu

Cieľom Nadácie je čo najviac obmedziť korupciu a jej ničivé dopady na kvalitu života a podnikania na Slovensku. Snaží sa o to zvyšovaním povedomia o korupcii, jej dopadoch a možných riešeniach, ako aj aktivizáciou širokej verejnosti v otázkach verejného záujmu. Zároveň sa venuje pomoci whistleblowerom, podpore investigatívneho žurnalizmu a presadzovaniu systémových opatrení, ktoré sú nevyhnutnou podmienkou efektívneho boja proti korupcii.