Zastavme Korupciu
Zastavme Korupciu
06. 05. 2021

Najlepšie investigatívne články sú z Kočnerovej knižnice, Cenu Zastavme korupciu získala Veronika Prušová za dôsledné pokrývanie justície

Ak Vám politici tvrdia, že Jan Kuciak nemá pokračovateľov a všetko sú to múdros.., nie je to pravda. Jano bol výnimočný, ale na Slovensku je veľa mladých skvelých novinárov.

Veronika Prušová, FOTO: Denník N

Cenu Zastavme korupciu získala Veronika Prušová z Denníka N 

Ocenenie dostala za dôsledné a objektívne pokrývanie justície.Veronika Prušová odborne a do hĺbky odkrýva problémy našej justície a hľadá riešenia. Robí tak objektívne a s nadhľadom. Na diery v systéme poukázala skôr, ako médiá zverejnili Threemu Mariana Kočnera, jeho kontakty na sudcov, ktorí sú v súčasnosti stíhaní pre korupciu. Situáciu v justícii zobrazila publicisticky v knihe Harabin, ktorú napísala v spolupráci s Mariánom Leškom. V uplynulom roku dôsledne sledovala kauzy Búrka či Víchrica.

 

Prečítajte si niečo od Veroniky Prušovej:

Sudca Hrubala: Tí, čo berú úplatky, sa po pozretí do zrkadla nezmenia. Treba ich vyhodiť

Tých náhod je príliš veľa: Maruniaková a Cviková v talári zrejme skončia

Nový člen súdnej rady Mazák: Za 50 rokov nepredviedli trinásť sudcov v putách v celej EÚ, zašlo to ďaleko


Najlepšie investigatívne články napísali novinári z Kočnerovej knižnice

Nadácia podporuje kvalitnú investigatívnu žurnalistiku po celý rok. Aj preto sme radi, že články novinárov združených v projekte Kočnerovej knižnice získali hlavnú cenu v kategórii písanej investigatívnej žurnalistiky.

 

Bödörov svet – finačná schéma schránkových firiem

 

Nomináciu získala aj reportáž investigatívnej relácie Cez čiaru

Cez čiaru patrí k jednej z dvoch relácií, ktoré na Slovensku prinášajú investigatívu v audiovizuálnej podobe. Porotu zaujala video-reportáž o Kajetánovi Kičurovi a jeho bytoch.

 


06. 05. 2021
Zastavme Korupciu

Zastavme Korupciu

Cieľom Nadácie je čo najviac obmedziť korupciu a jej ničivé dopady na kvalitu života a podnikania na Slovensku. Snaží sa o to zvyšovaním povedomia o korupcii, jej dopadoch a možných riešeniach, ako aj aktivizáciou širokej verejnosti v otázkach verejného záujmu. Zároveň sa venuje pomoci whistleblowerom, podpore investigatívneho žurnalizmu a presadzovaniu systémových opatrení, ktoré sú nevyhnutnou podmienkou efektívneho boja proti korupcii.