Zastavme Korupciu
Zastavme Korupciu
08. 07. 2021

Za milióny pre kamaráta sa zaručil tajomnou firmou. Kto je Viktor Stromček?

Viktor Stromček zo Smeru nedávno dokázal požičať svojmu kamarátovi 7 miliónov eur. Peniaze slúžili na kúpu portálu Zoznam.sk. Z politiky sa Stromček úplne stiahol len minulý rok, do roku 2018 bol dlhé roky verejným funkcionárom.

Počas vlád Roberta Fica postupne vystriedal posty riaditeľa kancelárie predsedu národnej rady, riaditeľa bratislavského magistrátu či štátneho tajomníka na ministerstve dopravy. Ako vládny splnomocnenec mal taktiež na starosti prípravu takzvaného strategického parku pre automobilku Jaguar.

Stromček podľa dostupných majetkových priznaní z rokov 2009 až 2018 v rámci svojej kariéry štátneho úradníka zarobil len niečo vyše štvrť milióna eur. Ďalšie svoje príjmy v nich vraj neuvádzal.

Kto je Viktor Stromček a ako dokázal svojmu kamarátovi požičať sedem miliónov? V relácii Cez čiaru zisťoval reportér Peter Kapitán.

Investigatívny formát Cez čiaru je výsledkom práce Nadácie Zastavme korupciu. Od októbra 2018 reláciu Cez čiaru vysielame na SME.sk.


08. 07. 2021
Zastavme Korupciu

Zastavme Korupciu

Cieľom Nadácie je čo najviac obmedziť korupciu a jej ničivé dopady na kvalitu života a podnikania na Slovensku. Snaží sa o to zvyšovaním povedomia o korupcii, jej dopadoch a možných riešeniach, ako aj aktivizáciou širokej verejnosti v otázkach verejného záujmu. Zároveň sa venuje pomoci whistleblowerom, podpore investigatívneho žurnalizmu a presadzovaniu systémových opatrení, ktoré sú nevyhnutnou podmienkou efektívneho boja proti korupcii.