Zastavme Korupciu
Zastavme Korupciu
17. 10. 2019

Cez čiaru: Bezmocní a bez dieťaťa, rozsudok nemá žiadnu hodnotu

Bezmocní rodičia nevidia svoje deti aj roky. Rozsudok súdu v spore o starostlivosť nemáva v praxi žiadnu hodnotu. Keď druhá strana chce, dokáže rodiča od dieťaťa úplne odrezať. Úrady mu v tom nevedia účinne zabrániť. Rodičia nevedia, kam a na koho sa majú ešte obrátiť.

Niektorí odborníci naznačujú, že ľudia okolo sporov o deti sú poprepájaní a dlhé konania im vyhovujú. Problémy si všimlo aj niekoľko ambasád, ktoré na Slovensku riešia cezhraničné spory o deti.
Na problém sa pozrela Katarína Jánošíková v relácii Cez čiaru.

Investigatívny formát Cez čiaru je výsledkom spolupráce Pavla Fejéra a Kataríny Jánošíkovej s Nadáciou Zastavme korupciu. Od októbra 2018 reláciu Cez čiaru vysielame na SME.sk.


17. 10. 2019
Zastavme Korupciu

Zastavme Korupciu

Cieľom Nadácie je čo najviac obmedziť korupciu a jej ničivé dopady na kvalitu života a podnikania na Slovensku. Snaží sa o to zvyšovaním povedomia o korupcii, jej dopadoch a možných riešeniach, ako aj aktivizáciou širokej verejnosti v otázkach verejného záujmu. Zároveň sa venuje pomoci whistleblowerom, podpore investigatívneho žurnalizmu a presadzovaniu systémových opatrení, ktoré sú nevyhnutnou podmienkou efektívneho boja proti korupcii.