Zastavme Korupciu
Zastavme Korupciu
19. 11. 2018

Cez čiaru: Hlas za chieb a čučo, takto sa volilo na východe

Tím Cez čiaru bol počas volebných dní v niekoľkých obciach na východnom Slovensku. Získal nahrávku, kde sa o korupcii priamo hovorí. Katarína Jánošíková sa v osadách rozprávala s viacerými Rómami, ktorým mali za hlasy niečo ponúkať. Rómovia sa boja, že ak by neodovzdali hlas, prídu aj o aktivačné práce. A že ak o korupcii prehovoria, nakoniec zostanú sami obvinení, ako sa to stalo uz v minulosti. Odborník zase pripomína, ze dôležité je usvedčiť nielen sprostredkovateľov, ale hlavne objednávateľov kupovania hlasov.

Investigatívny formát Cez Čiaru je výsledkom spolupráce Pavla Fejéra a Kataríny Jánošíkovej s Nadáciou Zastavme korupciu. Od októbra reláciu Cez čiaru vysielame na SME.sk.


19. 11. 2018
Zastavme Korupciu

Zastavme Korupciu

Cieľom Nadácie je čo najviac obmedziť korupciu a jej ničivé dopady na kvalitu života a podnikania na Slovensku. Snaží sa o to zvyšovaním povedomia o korupcii, jej dopadoch a možných riešeniach, ako aj aktivizáciou širokej verejnosti v otázkach verejného záujmu. Zároveň sa venuje pomoci whistleblowerom, podpore investigatívneho žurnalizmu a presadzovaniu systémových opatrení, ktoré sú nevyhnutnou podmienkou efektívneho boja proti korupcii.