Zastavme Korupciu
Zastavme Korupciu
17. 10. 2018

Cez čiaru s Pavlom Fejérom: Ľudí v Humennom ovláda strach

Jana Vaľová drží v rukách veľkú moc. V Humennom ju podporuje nadpolovičná väčšina poslancov mestského zastupiteľstva. A ako poslankyňa Národnej rady za Smer-SD má zároveň prístup na najvyššie poschodia politiky. O tom, ako v meste vládne, sa však šíria nelichotivé príbehy. Pavol Fejér sa preto vybral do Humenného. Aby zistil, ako Jana Vaľová rozhoduje, rozprával sa s viacerými ľuďmi, na ktorých dopadol jej tieň.

Investigatívny formát Cez Čiaru je výsledkom spolupráce Pavla Fejéra a Kataríny Jánošíkovej s Nadáciou Zastavme korupciu. Od októbra reláciu Cez čiaru vysielame na SME.sk.


17. 10. 2018
Zastavme Korupciu

Zastavme Korupciu

Cieľom Nadácie je čo najviac obmedziť korupciu a jej ničivé dopady na kvalitu života a podnikania na Slovensku. Snaží sa o to zvyšovaním povedomia o korupcii, jej dopadoch a možných riešeniach, ako aj aktivizáciou širokej verejnosti v otázkach verejného záujmu. Zároveň sa venuje pomoci whistleblowerom, podpore investigatívneho žurnalizmu a presadzovaniu systémových opatrení, ktoré sú nevyhnutnou podmienkou efektívneho boja proti korupcii.