Zastavme Korupciu
Zastavme Korupciu
02. 12. 2019

Cez čiaru: Spravodlivosť verzus ochrana nedotknuteľnosti sudcov

Správy z Threemy Mariana Kočnera nie sú iba úkážkou toho, ako mohol mafián prostredníctvom sudkyne a štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej ovplyvňovať rozhodnutia súdov.

Reakcia na ne odhalila aj to, že pre sudcovskú samosprávu môže byť dôležitejšia ako nezávislosť spravodlivosti ochrana nedotknuteľnosti sudcov. Nakoľko sú sudcovia a sudkyne ochotní očistiť justíciu? Zisťoval investigatívny reportér Pavol Fejér.

Investigatívny formát Cez čiaru je výsledkom spolupráce Pavla Fejéra a Kataríny Jánošíkovej s Nadáciou Zastavme korupciu. Od októbra 2018 reláciu Cez čiaru vysielame na SME.sk.


02. 12. 2019
Zastavme Korupciu

Zastavme Korupciu

Cieľom Nadácie je čo najviac obmedziť korupciu a jej ničivé dopady na kvalitu života a podnikania na Slovensku. Snaží sa o to zvyšovaním povedomia o korupcii, jej dopadoch a možných riešeniach, ako aj aktivizáciou širokej verejnosti v otázkach verejného záujmu. Zároveň sa venuje pomoci whistleblowerom, podpore investigatívneho žurnalizmu a presadzovaniu systémových opatrení, ktoré sú nevyhnutnou podmienkou efektívneho boja proti korupcii.