Zastavme Korupciu
Zastavme Korupciu
01. 10. 2021

Otvorili sme Protikorupčnú akadémiu, záštitu nad projektom prevzala prezidentka Čaputová

Trojmesačný bezplatný program zameraný na vzdelávanie, osvetu a aktivizáciu mladých ľudí, sa začína 1. októbra v Bratislave úvodným tréningom, na ktorý bolo vybraných 25 najlepších uchádzačov.

Mladá generácia je schopná prispieť k spravodlivejšej a férovejšej spoločnosti. Cieľom Protikorupčnej akadémie je odovzdať 25 mladým ambicióznym ľuďom teoretické i praktické zručnosti, ktoré im pomôžu zabojovať proti podvodom a korupcii v ich meste.

Prvým krokom je úvodný trojdňový tréning, ktorý sa uskutoční v termíne 1.-3. októbra. Počas tréningu sú pripravené zážitkové workshopy, kreatívne prednášky a diskusie pod taktovkou inšpiratívnych hostí, ktorí už roky pôsobia ako ťahúni pozitívnej zmeny v oblastiach ako investigatíva, komunikácia, facilitácia, verejná kontrola, kreatívne myslenie či práca s konfliktom.

Protikorupčná akadémia, ako aj samotný úvodný tréning, je pre účastníkov jedinečná príležitosť ako zažiť inšpiratívne osobnosti a zároveň získať protikorupčný know-how z prvej ruky.

Na úvodnom tréningu vystúpi riaditeľka Nadácie Zastavme korupciu Zuzana Petková, CEO Akadémie kritického myslenia Martin Poliačik, predsedníčka Úradu na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti Zuzana Dlugošová, riaditeľ investigatívneho centra Jána Kuciaka Lukáš Diko, investigatívny novinár Peter Sabo či zakladateľka festivalu Atmosféra Grétka Pavlovová.

Viac informácii o Protikorupčnej akadémii nájdete na tu.

Záštitu nad projektom prevzala prezidentka SR

O Komunite Zastavme korupciu

Komunita Zastavme korupciu je mládežníckou organizáciou Nadácie Zastavme korupciu. Jej cieľom je aktivizovať mladých ľudí po celom Slovensku, motivovať ich k záujmu o veci verejné a vytvárať tak protikorupčnú sieť vo všetkých regiónoch.

 


Zastavme Korupciu

Zastavme Korupciu

Cieľom Nadácie je čo najviac obmedziť korupciu a jej ničivé dopady na kvalitu života a podnikania na Slovensku. Snaží sa o to zvyšovaním povedomia o korupcii, jej dopadoch a možných riešeniach, ako aj aktivizáciou širokej verejnosti v otázkach verejného záujmu. Zároveň sa venuje pomoci whistleblowerom, podpore investigatívneho žurnalizmu a presadzovaniu systémových opatrení, ktoré sú nevyhnutnou podmienkou efektívneho boja proti korupcii.