Zastavme Korupciu
Zastavme Korupciu
21. 03. 2022

Protikorupčný festival Pucung je späť, prinesie bohatý program a výnimočných hostí

V poradí 5. ročník sa uskutoční už tradične v Košiciach, od 22-23 apríla. Výťažok z predaja lístkov organizátori pošlú na pomoc Ukrajine.

Multižánrový festival Pucung sa do Košíc vracia po dvojročnej prestávke. Ústrednou témou festivalu je motto “Všetko je možné”, ktoré reaguje na to, že naša spoločnosť urobila v oblasti boja proti korupcii veľké pokroky.

“Pucung prináša neobyčajnú koncentráciu ľudí, ktorým sa darí na Slovensku trochu upratať. Tento rok bude zostava mimoriadne silná a hovoriť budeme o posune, aký sme si pred pár rokmi na Slovensku nevedeli predstaviť,” uviedla organizátorka Anna Augustínová z Nadácie Zastavme korupciu.

Na jednom mieste sa opäť stretnú inšpiratívne osobnosti z občianskej spoločnosti, novinárskeho prostredia a kultúry, ktorí sú dôkazom, že pozitívna zmena je možná. Návštevníci si po prvýkrát užijú až dvojdňový program, na ktorom sa predstavia aj známe kapely, či stand-upy.

Príde aj šéfka Európskej prokuratúry

Na pozvanie Úradu na ochranu oznamovateľov, ktorý festival spoluorganizuje, do Košíc príde hlavná európska prokurátorka Laury Kövesi, známa tým, že v rodnom Rumunsku posadila za mreže vysokopostavených politikov.

O korupčných kauzách, ktoré otriasli Slovenskom bude diskutovať šéf NAKA Ľubomír Daňko, prokurátor ÚŠP Ján Šanta a riaditeľka Nadácie Zastavme korupciu Zuzana Petková. Moderovať bude novinárka Denníka N Monika Tódová. Ďalšie diskusie budú venované aktuálnej téme hybridných vojen a ruskej špionáži či čestnosti v podnikaní.  Na divákov čaká živý Ťažký týždeň s Jakubom Gulíkom a stand-upisti Silných rečí  Jakub Ťapák, Simona Salátová a Tomáš Hudák.

O tom, že pár ľudí dokáže v lokálnych komunitách urobiť veľa, porozprávajú  Vedátor – Samo Kováčik a novinárka Laura Kellöová.

Ocenený hudobný sprievod

Na Pucungu vystúpia aj jazz-soulová formácia Lash&Grey či  Blame Your Genes. Obaja sú aktuálnymi finalistami v slovenských Radio_Head Awards. Hudobnou bodkou za programom bude koncert kapely Heľenine Oči, ktorá svojou tvorbou vtipne reflektuje spoločenské dianie.

Festival reaguje aj na situáciu na Ukrajine. “Chceli sme vyjadriť podporu Ukrajincom, ktorí hrdinsky bojujú za svoju krajinu. Najviac zmysluplná nám prišla finančná pomoc,” povedala riaditeľka Nadácie Zastavme korupciu Zuzana Petková. 

Celý výťažok z predaja lístkov preto Nadácia venuje iniciatíve Kto pomôže Ukrajine. 

Festival sa koná v kultovej Tabačke a v kine Úsmev. Hlavným partnerom je Úrad na ochranu oznamovateľov.  


Lístky v predaji nájdete tu.
Viac informácií o festivale nájdete na www.pucung.sk.


21. 03. 2022
Zastavme Korupciu

Zastavme Korupciu

Cieľom Nadácie je čo najviac obmedziť korupciu a jej ničivé dopady na kvalitu života a podnikania na Slovensku. Snaží sa o to zvyšovaním povedomia o korupcii, jej dopadoch a možných riešeniach, ako aj aktivizáciou širokej verejnosti v otázkach verejného záujmu. Zároveň sa venuje pomoci whistleblowerom, podpore investigatívneho žurnalizmu a presadzovaniu systémových opatrení, ktoré sú nevyhnutnou podmienkou efektívneho boja proti korupcii.