Zastavme Korupciu
Zastavme Korupciu
02. 12. 2021

Vyhrali sme súd: učiteľke sa budú musieť ospravedlniť

Je možné domôcť sa v tejto republike spravodlivosti? Opäť sme dokázali, že je.

Príbeh Daniely Polovkovej už možno poznáte. Učiteľku z Humenného chceli v práci disciplinárne trestať, pretože vystúpila na proteste Za slušné Slovensko. Vďaka pomoci právnikov z advokátskej kancelárie Allen&Overy sa nám podarilo docieliť, že kárne opatrenie museli stiahnuť. Tu sa však príbeh nekončí.

Daniela a jej rodina sa po incidente stali terčom platených článkov, v ktorých sa vtedajšie vedenie mesta snažilo učiteľku diskreditovať. Nepravdivé informácie boli publikované dokonca na webovej stránke mesta Humenné. Ani túto nespravodlivosť sme však nenechali tak. Obrátili sme sa na súd, kde sme žiadali stiahnutie článkov a ospravedlnenie.

Podarilo sa.

Autor sa pani Polovkovej verejne ospravedlnil a predmetný článok musel stiahnuť. (Ako sa neskôr ukázalo, za šírenie nepravdivých informácii platila aj dcéra vtedajšej primátorky Jany Vaľovej (Smer – SD), ktorej praktiky vzbudzovali u Humenčanov strach.)

Aj keď sme pre pani Polovkovú nevysúdili milióny, ide o veľkú vec. V podobných prípadoch totiž vyjde slušný človek často skrátka. Nám sa ale podarilo dať za sériou nespravodlivostí bodku a zmeniť status šikanovanej učiteľky na človeka, ktorý sa dovolal pravdy.

“Som jednou z mnohých ľudí, ktorí osobne pocítili aroganciu vládnucej moci. Bolo mi zadosťučinené a týmto môj príbeh skončil. Verím, že sa viac u nikoho nebude opakovať. Nadácii Zastavme korupciu želám veľa energie a úspechov a veľmi im ďakujem. Prinavrátili mi dôstojnosť.“

Pomôžte nám pomáhať v podobných prípadoch aj nabudúce. Podporiť právnu pomoc pre ľudí, ktorí to potrebujú, môžete tu: https://zastavmekorupciu.darujme.sk/1173/


02. 12. 2021
Zastavme Korupciu

Zastavme Korupciu

Cieľom Nadácie je čo najviac obmedziť korupciu a jej ničivé dopady na kvalitu života a podnikania na Slovensku. Snaží sa o to zvyšovaním povedomia o korupcii, jej dopadoch a možných riešeniach, ako aj aktivizáciou širokej verejnosti v otázkach verejného záujmu. Zároveň sa venuje pomoci whistleblowerom, podpore investigatívneho žurnalizmu a presadzovaniu systémových opatrení, ktoré sú nevyhnutnou podmienkou efektívneho boja proti korupcii.